Fakülteler: İslami İlimler Fakültesi

images

İslami İlimler Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara’da Esenboğa Külliyesinde son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel İslami İlimcileri yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

islamiilimler3

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, ulusal ve uluslararası bilimsel faaliyetleri önemseyen vizyon ile hareket etmektedir.

Sadece bilgi değil, ilgi odaklı eğitimi önceleyen fakültemiz insani değerleri özümsemiş her türlü gelişme ve değişimleri takip eden İslami İlimcileri yetiştiren akademik kadroya sahiptir.

Fakültemizde 11 Profesör, 8 Doçent, 11 Yardımcı Doçent olmak üzere 30 öğretim üyesine, 3 Öğretim Görevlisi ve 15 Araştırma Görevlisi ile toplamda 48 akademik personele sahiptir.

islamiilimler2

Mezunlarımız Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın din eğitimi yapan kurum ve kuruluşlarda; devlet üniversiteleri veya özel üniversitelerin ilahiyat ve islami ilimler fakültelerinde araştırma görevlisi olarak; Diyanet İşleri Başkanlığının din hizmeti veren çeşitli birimleriyle Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının farklı birimlerinde; özel eğitim kurumları ve dış ülkelerde birçok alanda istidam edilebilmektedir.

Ayrıca öğrencilerimiz, sahip olacakları yüksek seviyedeki dil eğitimi ile pek çok alanda iş imkânı bulabileceklerdir.

islamiilimler4

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

İlim öğrenmek haktır, AYBÜ’de İslami İlimler tahsili ayrıcalıktır düsturunda, alanında söz sahibi akademik kadro ile kadim medeniyet mirasının taşıyıcısı, çağın vicdanı olacak bireyler yetiştirmeyi temel vizyon edinen, toplumu din konusunda aydınlatan ve doğru bilgilerle onların ihtiyaçlarına cevap veren, ulusal ve uluslararası bilimsel faaliyetleri önemseyen, uluslararası standartlarda Arapça hazırlık eğitimi ve ikinci bir yabancı dil destekli eğitime olanak sağlayan saygın bir fakülte olduğumuz için bizi tercih edebilirsiniz.

islamiilimler5

Fakülte Yerleşkeleri

İslami İlimler Fakültesi Esenboğa Külliyesi'nde öğrenim görmektedir.

Kontenjanlar ve Puanlar

Faculty

İletişim

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi Esenboğa/ANKARA
(0 312) 324 15 55
islamiilimler@ybu.edu.tr