Fakülteler: Sağlık Bilimleri Fakültesi

saglik

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara’da Etlik Milli İrade Binasında son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

etlik-milli-irade-binasi

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, profesyonel bilim insanları olmaya aday uzmanlar yetiştirmektedir.

Fakültemiz bünyesinde Hemşirelik, Sosyal Hizmetler, Spor Bilimleri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Odyoloji programları vardır.

Fakültemiz 3 Profesör, 3 Doçent, 29 Yardımcı Doçent olmak üzere 35 öğretim üyesine, 3 Öğretim Görevlisi ve 36 Araştırma Görevlisi ile toplamda 74 akademik personele sahiptir.

sbf 1

Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Mezunlarımız, temel işlevleri olan hemşirelik ve bakım hizmetleri vermek üzere koruyucu, tedavi edici ve rehabilitasyona yönelik sağlık hizmetlerinin verildiği özel ya da kamuya ait her ortamda çalışmanın yanında Sosyal hizmetler ile fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında kamu ve özel sektörlerde çalışabilirler. Öğrencilerimiz iyi bir sporcu olarak yetişebilir ve ilgili spor alanlarında lisans alarak spor üzerine profesyonelleşmektedirler.

Mezunlarımız dünyanın birçok ülkesinde çalışabilir, mezuniyet sonrası eğitimlerine devam ederek bilim uzmanlığı, doktora derecesi alarak üniversitelerin ilgili bölümlerine akademisyen olarak görev alabilirler.

sbf 2

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz, birey, aile ve toplum sağlığını koruyan ve geliştiren, bakım, eğitim araştırma, yönetim, danışmalık ve liderlik rolleri etkin, etkili iletişim kurabilen ve değişim yatabilen, etik ilkelere bağlı profesyoneller yetiştiren, kurumlar arası işbirliği çerçevesinde ve küresel ve rekabetçi ortamda önemi gittikçe artan sağlık alanındaki yeni gelişimlerin takipçisi olan uzmanlar yetiştiriyor.

Öğrencilerimize ayrıca gelişen teknolojiyle uyumlu laboratuvarlarda pratiğe öncelik tanıyan, profesyonel bilim insanları olmaya aday eğitimler verdiğimiz için fakültemizi tercih edebilirsiniz.

sbf 4

Fakülte Yerleşkeleri

Sağlık Bilimleri Fakültesi Etlik Milli İrade Binası'nde öğrenim görmektedir.

Kontenjanlar ve Puanlar

Faculty

İletişim

Ayvalı Mah. Gazze Cad. No: 7 Etlik-Keçiören / Ankara
(0 312) 324 15 55
saglikbilimleri@ybu.edu.tr