Fakülteler: İşletme Fakültesi

isletme

İşletme Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara’da Esenboğa Külliyesinde son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

esenboga-kulliyesi

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, girişimci ruhlu, sosyal becerileri gelişkin, etik farkındalığı yüksek öğrenciler yetiştirmektedir.

Fakültemiz bünyesinde Bankacılık Finans ( %100 İngilizce), İşletme (%100 İngilizce), Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (%100 İngilizce) ve Yönetim Bilişim Sistemleri (%100 İngilizce) programları vardır.

Fakültemiz 8 Profesör, 7 Doçent, 12 Yardımcı Doçent olmak üzere 27 öğretim üyesine, 18 Araştırma Görevlisi ile toplamda 45 akademik personele sahiptir.

IMG_0252

İşletme Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

İşletme Fakültesi mezunları özel sektörde ve kamu sektöründe kariyer yapma imkanına sahiptir. Kamu kuruluşlarındaki prestijli uzmanlık alanlarıyla birlikte, kendi işini kuran girişimci ve özel sektörde iş geliştirme, pazarlama, insan kaynakları, muhasebe, finans, uluslararası ticaret ve bilişim gibi alanlarda uzmanlık veya yönetici olma imkanına sahiptirler.

IMG_1709

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz, uluslararası deneyime sahip akademik kadrosuyla, farklı kültürlerden gelen insanlarla eğitim ortamı sağlayan, öğrenci odaklı, şeffaf ve katılımcı eğitimi önceleyen, uluslararası standartlarda yabancı dil hazırlık eğitimi önemsemektedir.

Öğrencilerimize bilgiyi keşfetmeyi, yenilikçiliği özendiriyor, girişimci ruh, sosyal beceri, etik farkındalık katıyoruz. Küme Akademisi ve Rekabet Araştırmaları Merkezimizde projelere öğrencilerimizi aktif olarak katıyor, sektörel bazlı ve uluslararası piyasa ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yenilikçi, rekabetçi, uygulamalı eğitime entegre ediyoruz.

IMG_0973

Fakülte Yerleşkeleri

İşletme Fakültesi Esenboğa Külliyesi'nde öğrenim görmektedir.

Kontenjanlar ve Puanlar

Faculty

İletişim

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi Esenboğa/ANKARA
(0 312) 324 15 55
isletme@ybu.edu.tr