Fakülteler: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

muhendis

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara’da Etlik 15 Temmuz Binasında son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

etlikbati

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, çağın ihtiyaçlarına cevap veren temel bilimler ve mühendislik alanında ülkemizde ve bölgede yetkindir.

Fakültemiz bünyesinde Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (İngilizce), Makine Mühendisliği (İngilizce), Malzeme Mühendisliği (İngilizce), İnşaat Mühendisliği (İngilizce) programları vardır.

Fakültemiz 20 Profesör, 13 Doçent, 29 Yardımcı Doçent olmak üzere 62 öğretim üyesine, 1 Öğretim Görevlisi ve 65 Araştırma Görevlisi ile toplamda 128 akademik personele sahiptir.

muhendislik 5

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi mezunları yurtiçi ve yurtdışındaki endüstri, kamu ve özel sektörde, özellikle telekomünikasyon, GSM operatörleri, savunma, otomotiv, bilgisayar, havacılık ve uzay, elektronik, enerji, biyomedikal, metalürji, inşaat, yazılım, kimya, plastik, ulaşım, enformatik, makine/malzeme, taraşım sektörlerinde araştırma ve geliştirme, imalat, bakım/onarım, danışmanlık ve daha birçok alanda kolayca iş bulabilmektedir.

Mezunlarımız ayrıca yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde ve AR-GE kuruluşlarında da görev alabilirler.

muhendislik 3

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz, kendisini kalite ve yeniliğe adamış, birikimini toplumun hizmetine sunan, ileri seviye teknoloji bilgilerinin mühendislik sistematikliğine uyarlamaktadır.

OSTİM, İVEDİK, SİNCAN ve BAŞKENT Organize sanayi bölgeleriyle ortaklığın sunduğu geniş uygulama ve potansiyel iş imkanı, proje yönetimi ve öngörülmeyen problemleri çözme becerisini önceleyen, geniş laboratuvar imkanları ile pratikliği önemseyen, kültürel, sanatsal ve entelektüel ortamla mühendisliğin mükemmelliğini bir arada yaşamayı vadeden bir fakülte olduğumuz için bizi tercih edebilirsiniz.

muhendislik 2

Fakülte Yerleşkeleri

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binası'nde öğrenim görmektedir.

Kontenjanlar ve Puanlar

Faculty

İletişim

Ayvalı Mah. Takdir Cad. 150 Sk. No: 5 Etlik-Keçiören / Ankara
(0 312) 324 15 55
mdbf@ybu.edu.tr