Fakülteler: Mimarlık Fakültesi

mimarlikon

Mimarlık Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara Esenboğa Külliyesi’nde son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel mimarları yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

y4

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, Uluslararası düzeyde nitelikli ve geleceğe yönelik bir eğitim sunacaktır.

Fakültemiz bünyesinde Mimarlık bölümü %100 İngilizce olarak eğitim verecektir.

2018-2019 Akademik Yılında ilk defa öğrenci alacak bölümümüzde, alanında deneyimli akademisyenler öğrencileri yetiştirecektir.

Uluslararası Teknoloji ile Millî Mimari’de Örnek Olacak Bir Fakülte…

m225

Mimarlık Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Mimarlık mezunları, kamu ve özel sektörün projelendirme ve inşaat birimlerinde tasarımcı, kontrolör ve uygulamacı olarak görev alabilir ya da kendi iş yerlerini kurarak kamu ve özel sektör projelerini yürütebilirler.

Mimarlık mesleği verdiği hizmet ile insani, toplumsal ve kültürel değerler yaratmaya yönelik çok yönlü bir alandır.

m226

AYBÜ Mimarlık Fakültesini seçmeniz için birçok nedeniniz var;

Fakültemiz, kendisini kalite ve yeniliğe adamış, birikimini toplumun hizmetine sunmakta, ileri seviye teknoloji bilgilerini mimarlık sistematikliğine uyarlamaktadır.

Mimarlık; kullanım güvenliğine sahip, işlevine uygun, rahatlık koşullarını sağlayan ve insana yaşama zevki ve estetik mekanların yaratılmasını hedefler. Bir yapıyı ‘mimari eser’ yapan, insan yerleşmelerini kente/şehre dönüştürmektir. Mimarlığın bilim, teknoloji ve sanat alanlarıyla eş dereceli bağlantısı vardır. Bilim, teknoloji ve sanat alanlarını buluşturan bir disiplin oluşu nedeniyle çok yönlü birikime sahip olmayı gerektiren mimarlığın, doğal olarak eğitimi de özenli bir ortam gerektirir. Bu ortamı size sunuyor, sizleri bekliyoruz.

m227

Fakülte Yerleşkeleri

Mimarlık Fakültesi Esenboğa Külliyesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi Esenboğa/ANKARA
(0 312) 324 15 55
mimarlik@ybu.edu.tr