Fakülteler: Güzel Sanatlar Fakültesi

guzelsanatlar

Güzel Sanatlar Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara Esenboğa Külliyesinde son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

80aybukulliye-2

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden eğitim almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, Görsel okuryazarlık konusundaki becerilerini yaratıcılık, özgüven ve çalışma disiplini ile birleştiren profesyoneller yetiştirmektir.

Fakültemiz bünyesinde Görsel İletişim Tasarımı, Geleneksel Sanatlar ve Endüstri Ürünleri Tasarımı programları vardır. 2019-2020 Alademik Yılında Görsel İletişim Tasarımı Bölümü lisans eğitimine başlayacaktır. Programın eğitim dili Türkçe süresi 4 yıldır.guzelsanatlar 1

Geçmişi Tanıyan ve Çağın Bilincinde, İleri Teknolojiyi Kullanabilecek Tasarımcı ve Üretken Yaklaşıma Sahip Bir Fakülte

Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunu reklam/tanıtıma yönelik farklı iletişim kanallarını kullanarak, profesyonel bir bakış açısıyla; medyanın çeşitli alanlarından reklam dünyasına, interaktif enformasyondan bilişim teknolojileri ile veri iletişimine, TV kanallarından video, sinema prodüksiyon ve post-prodüksiyon ajanslarında uygulamalı tasarımcılığa ve yine sinema alanında özgün çalışmalardan mekan tasarımlarına, filmlerdeki karakter tasarımlarından oyun endüstrisindeki tasarımlara, yurtiçi ve yurtdışı reklam ajanslarında sanat yönetmenliğinden firmaların satış, pazarlama ve halkla ilişkiler birimlerine, basın-yayın sektörlerine, ambalaj tasarımcılığından arayüz ve etkileşim tasarımcılığına, serbest tasarım danışmanlığından güzel sanatlarla ilgili eğitim ve araştırma kurumlarında akademik kariyere, web tasarımından internet üzerindeki sosyal medya tasarımına kadar birçok önemli alanda etkin bir şekilde görev alabilmektedir.

guzelsanatlar 2

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz bünyesinde yer alan bölümler, bireylere geleneklerinden beslenerek çağdaş düzeyde eserler üretebilmeleri için gerekli tüm pratik ve teorik bilgileri vermeyi görev edinmiştir.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü; günümüz dünyasında değişen ve yenilenen iletişim teknolojilerine dayanmaktadır. Her geçen gün iletişim araçları ile mesaj yoğunluğuna maruz kalan kitlenin zihninde yer edinebilmek zorlaşmaktadır. İletişim tasarımcısı, farkındalığı arttırmak amacı ile mesajı etkili bir görsel dil kullanarak hedef kitleye sağlıklı bir şekilde ulaştırmayı hedeflemektedir. Bölümün amacı, tasarım ve üretim yönü güçlü, ilgili bilgisayar programlarına ve teknolojiye hâkim, iletişime ve yeniliklere açık, görsel algı düzeyi ve yaratıcılığı yüksek, sanatın her dalına ilgi duyan, tasarımcılar yetiştirmektir. Bu sayede de görsel kültürün ağırlığının giderek arttığı 21.yüzyılda Türkiye’nin Görsel İletişim Tasarımı alanında en iyi eğitim veren kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir.

 

Fakülte Yerleşkeleri

Güzel Sanatlar Fakültesi Esenboğa Külliyesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi Esenboğa/ANKARA
(0312) 906 24 20
guzelsanatlar@ybu.edu.tr