Fakülteler: Spor Bilimleri Fakültesi

sport-equipment-2-22802518

Spor Bilimleri Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara’nın merkezinde Etlik Milli İrade Kampüsünde tüm imkânlara sahip ve aynı zamanda engelli bireylerin dostu olan yerleşkemizde geleceğin spor bilimleri uzmanlarını yetiştiriyoruz. Bilimsel bilginin öncülüğünde, eğitimde çağdaş yaklaşımları esas alan, öğrencilerin ve toplumun taleplerine duyarlı, spor salonları, laboratuvarlar gibi fiziksel imkânları geniş olan fakültemizde kaliteli eğitim ilkesiyle süreçleri yönetiyoruz.

5

3

Spor Bilimleri Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış, çeşitli sportif başarıları olan tecrübeli ve alanında uzman bir öğretim kadrosuna sahiptir. Uygulamalı bilginin yanı sıra akademik bilgiye de önem veren fakülte kadrosu bilimsel üretkenlik konusunda da oldukça özverili çalışmaktadır.

Sadece teorik eğitime değil, aynı zamanda uygulama odaklı eğitime ağırlık veren fakültemiz spor alanında etik değerleri özümsemiş, çağa ayak uyduran öğretim kadrosuna sahiptir.

2

Spor Bilimlerinde Marka Olma Yolunda

https://www.youtube.com/watch?v=2UZlEQ1ca2o

https://www.youtube.com/watch?v=yppZ3c5Vlzk

Spor Bilimleri Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Spor salonu da dâhil olmak üzere kendi özel iş yerlerini açabildikleri gibi, kamu sektörü ya da özel sektörde de farklı organizasyonlarda iş imkânı bulabilirler.

Kişisel çalıştırıcı, spor dalı uzmanı, bakanlık kadrolarında uzman, kondisyoner, spor bilimci vb. unvanlara erişebilirler.

Yurt içi ve yurt dışında yüksek lisans veya doktora programlarına devam edebilirler.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra akademik kariyere yönelebilir, özel spor kulüplerinde ya da spor işletmelerinde spor bilimi uzmanı olarak çalışabilir.

İkili antlaşmalar ile yurt dışında eğitim ve staj deneyimi elde edebilecekleri değişim programlarına katılabilirler.

1

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz, sporu bir bilim dalı olarak tüm boyutlarıyla ele alan, geniş imkânlara sahip, alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip eden, öğrencilerine eğitim boyunca çeşitli deneyim imkânı yaratan alanın sorumluluklarını ve meslek etiğini göz önünde tutarak ve aynı zamanda öğrenci dostu yaklaşımıyla spor bilimci yetiştirdiği için bizi tercih edebilirsiniz.

Fakülte Yerleşkeleri

Spor Bilimleri Fakültesi Milli İrade Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

0312 906 2366
sporbilimleri@ybu.edu.tr