Fakülteler: Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

Music-stave

Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

Fakülte hakkında

Ankara’da Cinnah Yerleşkesinde sanat merkezlerine yakın konumda profesyonel sanatçılar yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

Cinnah yerleşkesi

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir.

Fakültemiz bünyesinde Türk Din Musikisi programı vardır.

Konservatuvarımız 1 Doçent, 3 Yardımcı Doçent olmak üzere 4 öğretim üyesine, 2 Öğretim Görevlisi ile toplamda 6 akademik personele sahiptir.

konservatuvar 4

Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Mezunlarının İş İmkanları

Bölüm mezunları öncelikle Türk Din Musikisi alanını temel alacak bir repertuar ve alt yapı ile kamu veya özel sektöre ait sanat kurumlarında icracı-eğitmen olarak görev yapabilecekleri gibi; müzik alanında yüksek eğitim veren; İlahiyat Fakültelerinin Türk Din Musikisi Ana Bilim Dalları da dahil olma üzere her türlü Üniversite biriminde akademisyen olarak da görev yapabilecektir.

Bunun yanında mezunlarımız formasyon eğitimi alarak öğretmen olarak görev yapabilirler. Bu ek olarak da, öğrencilerimizin kendi birikimleri ve girişimleri ile olgun sanatsal projeleri hayata geçirerek, alana ve kendi kariyerlerine katkı yapmalarını mümkün kılacak eğitim almaktadırlar.

konservatuvar 3

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarını seçmeniz için birçok neden var;

Konservatuvarımız bu tarihten itibaren fiziki ve akademik yapılanma çalışmalarını; ülkemiz topraklarındaki tarihsel müzik geleneklerinin inceliklerini kavramış, bu incelikleri Türk Müziğinin geçmişten geleceğe tutarlı bir şekilde aktarılması sürecinde kullanabilecek nitelikli icracı, araştırmacı ve akademisyenlerin yetiştirilmesini hedefleyen bir anlayışla hareket ettiği için Konservatuvarımızı tercih edebilirsiniz.

konservatuvar 7

Fakülte Yerleşkeleri

Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Cinnah Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

Kontenjanlar ve Puanlar

Faculty

İletişim

Güvenevler Mahallesi Güneş Sok. No:11
Kavaklıdere, Çankaya / ANKARA
0312 324 15 55
tmdk@ybu.edu.tr