Fakülteler: Yabancı Diller Yüksekokulu

Worldwide international communication concept: cloud of colorful state flags around blue glass Earth globe isolated on white background

Yabancı Diller Yüksekokulu

Fakülte hakkında

Ankara’nın merkezinde Etlik Milli İrade Binasında son teknolojiye sahip yerleşkemizde İngilizceyi uluslararası düzeyde bilen profesyoneller yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

etlik-milli-irade-binasi

Yüksekokulumuz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir.

Yabancı Diller Yüksekokulu 81 kadrolu, 15 yabancı uyruklu ve Fulbright okutmanları ile dil öğretiminde uluslararası kalite koşullarına ulaşmayı hedeflemiş ve 2014 yılında akredite olarak Pearson Assured onayı almıştır.

yabdil3

Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğrenci merkezli eğitim sunularak, öğrencilerin ilgi alanları, öğrenme stilleri ve stratejileri dikkate alınmaktadır. Verilen eğitim ile;

  • Dört beceri temelli öğretim (dinleme, okuma, yazma, konuşma),
  • Bağımsız öğrenci yetiştirme,
  • Üniversite boyunca gerekli dil becerilerinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunu Seçmeniz İçin Birçok Nedeniniz Var;

Bağımsız Öğrenme Merkezi (ILC) üniversitemiz öğrencilerine zengin öğrenme olanakları sunmaktadır.

İngilizce’nin yanı sıra seçmeli olarak Arapça, Çince, Rusça ve İtalyanca dersleri de verilmektedir. AYBÜ sınav merkezinde, Oxford Test of English ve PTE Academic olamka üzere çeşitli uluslararası İngilizce sınavları uygulanmaktadır.

Üniversitemiz bünyesinde 90’dan fazla ülkeden gelen çok sayıda yabancı öğrencilerin katkısıyla Yüksekokulumuz 5 kıtadan, farklı dil ve kültürlerin buluşma noktası haline gelmiştir.

Fakülte Yerleşkeleri

Yabancı Diller Yüksekokulu Etlik Milli İrade Binası'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Ayvalı Mah. Gazze Cad. No: 7 Etlik-Keçiören / Ankara
0312 906 10 00
yabancidiller@ybu.edu.tr