Fakülteler: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

1

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Fakülte hakkında

Ankara’da Çubuk Yerleşkemizde doğa ile iç içe profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

cubuk-yerleskesi

Meslek Yüksekokulumuz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Meslek Yüksekokulumuz, toplumun ihtiyaçlarına duyarlı, kendine güvenen, alanında söz sahibi ve girişimci bireyler yetiştirmektedir.

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri, Elektronörofizyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Optisyenlik, Ağız ve Diş Sağlığı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri  programları vardır.

Meslek Yüksekokulumuzda 3 Yardımcı Doçent, 8 Öğretim Görevlisi ile toplamda 11 akademik personele sahiptir.

shmyo2

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezunlarının İş İmkanları;

Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri programını tamamlayan öğrencilerimiz başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere çeşitli kamu ve özel sosyal hizmet kurumlarında, Çocuk Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurtlarında çalışabilir. Bunun dışında, sivil toplum örgütlerinde de istihdam edilebilmektedirler. Çocukların devlet korumasına alındığı mülteci merkezlerinde, sosyal çalışma gerektiren çeşitli projelerde, UNICEF gibi uluslararası organizasyonlarda ve gönüllü yardım kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunabilirler.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Elektronörofizyoloji programından mezun olan öğrenciler Sağlık Bakanlığında ve özel sağlık kuruluşlarında görev alabilirler.

shmyo3

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzu seçmeniz için birçok neden var;

Meslek Yüksekokulumuz öğrenci odaklı eğitim veren, ulusal ve uluslararası değişimlere duyarlı, bilimsel imkanlar sunan, sosyal ve kültürel ortamı geniş bir imkan sunmaktadır.

Öğrencilerimize katılım ve geri bildirimlerini destekleyen, mesleklerinde etkili iletişim kurabilen, işbirliğine açık, yenilikçi bakış açısı geliştiren eğitim verdiğimiz için Meslek Yüksekokulumuzu tercih edebilirsiniz.

Fakülte Yerleşkeleri

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çubuk Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

Kontenjanlar ve Puanlar

Faculty

İletişim

Atatürk Bulvarı No: 35 Çubuk/ Ankara
0312 324 15 55
shmyo@ybu.edu.tr