Fakülteler: Tıp Fakültesi

tip

Tıp Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara’da Bilkent Yerleşkemizde son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel doktorları yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

2

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, uygulamalı tıp bilimleri eğitiminin yanında sosyokültürel yönden donanımlı, dünya ile entegre bireyler yetiştirmektedir.

Fakültemiz bünyesinde Türkçe Tıp, İngilizce Tıp programları vardır.

Fakültemiz 88 Profesör, 57 Doçent, 57 Yardımcı Doçent olmak üzere 202 öğretim üyesine, 4 uzman ve 80 Araştırma Görevlisi ile toplamda 286 akademik personele sahiptir.

tip7

Fakültemizde öğrencilerimizin %30’unu uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Tıp Fakültesi eğitimimiz entegre sisteme dayanmaktadır ve 6 yıllık eğitimimiz İngilizce Tıpta %100 İngilizce; Türkçe Tıpta ise %100 Türkçedir.

Tıp Fakültemiz öğrencileri eğitimlerinin son 3 yılında eğitimlerine, ortak kullanmakta olduğumuz, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam etmektedir.

tip4

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Ülkemizin güncel sağlık sorunlarına eğilen, hekimlik etiğine önem veren, topluma kaliteli, koruyucu ve tedavi edici hizmet vermeyi amaçlayan, öğrencilerini gerekli bilgi, beceri, değer ve davranış biçimlerinde yeterli hekimler yetiştiren bir fakülteyiz.

Erasmus, Mevlana gibi değişim programları ve uluslararası sayılı tıp fakülteleri ile yapılan karşılıklı öğrenci değişim programlarıyla uluslararası bilgi ve tecrübeyi temel vizyon edinen, sadece kişilerin değil toplumun da sağlığını önemseyen standartların üstünde bir fakülte olduğumuz için bizi seçebilirsiniz.

tip5

Fakülte Yerleşkeleri

Tıp Fakültesi Bilkent Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Bilkent Yolu 3. Km. Çankaya/Ankara
(0 312) 324 15 55
tipfakultesi@ybu.edu.tr