Fakülteler: Siyasal Bilgiler Fakültesi

siyasal

Siyasal Bilgiler Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara’da Esenboğa Külliyesinde son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

esenboga-kulliyesi

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, başta ülkemiz olmak üzere; coğrafyamızda bulunan ülkelerin, gelecekteki potansiyellerini hayata geçirmeyi misyon edinmiştir.

Fakültemiz bünyesinde İktisat (İngilizce), Maliye (İngilizce), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce), Uluslararası İlişkiler (İngilizce) programları vardır.

Fakültemiz 10 Profesör, 6 Doçent, 15 Yardımcı Doçent olmak üzere 31 öğretim üyesine, 1 Öğretim Görevlisi ve 44 Araştırma Görevlisi ile toplamda 76 akademik personele sahiptir.

siyasal1

Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Fakültemizde verilen kaliteli ve %100 İngilizce eğitim sayesinde öğrencilere hem akademik kariyer imkanı sağlama hem de özel sektör ve kamu sektöründe başarılı bir kariyer yapma fırsatı sunulmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Maliye Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Hazine, DPT, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı gibi yurt içindeki kamu kurumlarında olmak üzere, özel sektörde yurti çi ve yurt dışında görevleri etkin bir şekilde yerine getirebilecek bir bilgi alt yapısı ile donatılarak, geleceğe hazır olacaksınız.

siyasal 3

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Günümüz dünyasının gelişen ve değişen değerleri ile birlikte, küreselleşen sistemde söz sahibi olmak isteyen profesyonelleri yetiştiren, sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik hayata toplumsal sorumluluk bilinciyle eleştirel ve bütüncül bakabilmeyi benimseyen, toplumsal sorunları teorik ve uygulamalı alanlarda gelişmiş yöntem ve tekniklerle ele alan, halkla ve iş dünyasıyla hareket eden, ulusal ve uluslararası düzeyde cesur, girişimci ve sorun çözen yönetici, diplomat, maliyeci ve iktisatçı yetiştiren, iş piyasasında gerekli olan yetenekleri ortaya çıkarmak için ders dışı faaliyetlere önem veren ülkemizin %100 İngilizce eğitim veren tek Siyasal Bilgiler Fakültesi olduğumuz için bizi tercih edebilirsiniz.

siyasal 4

Fakülte Yerleşkeleri

Siyasal Bilgiler Fakültesi Esenboğa Külliyesi'nde öğrenim görmektedir.

Kontenjanlar ve Puanlar

Faculty

İletişim

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi Esenboğa/ANKARA
(0 312) 324 15 55
siyasalbilgiler@ybu.edu.tr