Fakülteler: Diş Hekimliği Fakültesi

1

Diş Hekimliği Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara’nın merkezinde Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binasında son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel diş hekimlerini yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitimi veriyoruz.

etlikbati

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, akademik yayın verimliliğinde liderdir.

Sadece bilgi değil, ilgi odaklı eğitimi önceleyen fakültemiz insani değerleri özümsemiş her türlü gelişme ve değişimleri takip eden diş hekimlerini yetiştiren akademik kadroya sahiptir.

Fakültemiz 2 Profesör, 9 Yardımcı Doçent, 8 Araştırma Görevlisi olmak üzere 19 öğretim üyesine sahiptir.

AYBÜ Diş Hekimliği Fakültesi 1

Diş Hekimliği Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Diş Hekimliği Fakültesi mezunları kendi özel iş yerlerini açabildikleri gibi, devlet ya da özel hastanelerde çalışabilirler.

Ayrıca üniversitelerde master ve doktora programına devam edebilirler. Doktora unvanlarını aldıktan sonra akademik kariyer düşünenler üniversitelerde kalabilir ya da ilgili alanlarında spesifik olarak özel muayenehanelerde ya da klinik hekimi olarak çalışabilir.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi mezunları sahip oldukları medikal İngilizce sayesinde yurt dışı çalışma koşullarına diğer fakültelerden daha kolay uyum gösterebilmektedir.

AYBÜ Diş Hekimliği Fakültesi 6

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz, ağız ve diş sağlığını insan sağlığının tüm boyutlarıyla birlikte bir bütün olarak ele alan, ağız ve diş sağlığı ile ilgili her türlü gelişme ve değişimlere duyarlı, gerek koruyucu gerekse tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetlerini etkin olarak verebilecek ve sağlık ekibinin etkin bir üyesi olarak görev ve sorumluluklarını meslek etiği ilkelerine göz önünde tutarak gerçekleştirebilecek nitelikte diş hekimi yetiştirdiği için bizi tercih edebilirsiniz.

AYBÜ Diş Hekimliği Fakültesi 4

Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Fakülte Yerleşkeleri

Diş Hekimliği Fakültesi Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binası'nde öğrenim görmektedir.

Kontenjanlar ve Puanlar

Faculty

İletişim

Ayvalı Mah. Takdir Cad. 150 Sk. No: 5 Etlik-Keçiören / Ankara
(0 312) 324 15 55
dishekimligi@ybu.edu.tr