Fakülteler: İslami İlimler Fakültesi

Islamic Arabian style background design with crescent

İslami İlimler Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara Esenboğa Külliyesinde son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel ilahiyatçıları yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

y4

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, ulusal ve uluslararası bilimsel faaliyetleri önemseyen bir vizyon ile hareket etmektedir.

Fakültemiz, yeni nesil üniversite vizyonunu benimsemekte ve bunun getirdiği yenilikçi, dinamizm ve teknolojik donanımı bünyesinde barındırmaktadır. Fakültemiz 17 Profesör, 8 Doçent, 17 Dr. Öğr. Üyesi, 6 Öğretim Görevlisi, 18 Araştırma Görevlisi ile toplamda 66 akademik personele sahiptir.

Uluslararası Standartlarda Arapça Hazırlık Eğitimi ve İkinci Bir Yabancı Dil İle Destekli Eğitime Olanak Sağlayan Saygın Bir Fakülte…

M52B0449

Fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz pek çok iş olanağına sahiptir. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde din görevlisi olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğretmen ve eğitici olarak, Yüksek Öğretim Kurumlarında akademisyen olarak çalışabilmektedir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başta olmak üzere çeşitli devlet kurumlarında ve özel sektörde kendilerine iş imkânı bulabilirler.

Ayrıca öğrencilerimiz, sahip olacakları yüksek seviyedeki dil eğitimi ile pek çok alanda iş imkânı bulabileceklerdir.

islamiilimler4

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemize gelen öğrencilerimiz bir yıllık yoğun Arapça hazırlık eğitiminin yanı sıra lisans programı boyunca derslerin %30’unu Arapça almaktadır. Öğrencilerimizin İslami İlimlerin anadili olan Arapça’yı en güzel şekilde öğrenmesi hedeflenmektedir.

İslami İlimleri güçlü bir akademik kadrodan tahsil etmek, başkentte öğrenci olmanın tüm imkânlarından faydalanırken şehrin gürültüsünden uzak Külliyemizde ilme yoğunlaşma fırsatı bulmak, sizi dinleyen, taleplerinizi değerlendiren, sorunlarınıza çözüm üreten öğrenci merkezli bir fakültenin üyesi olmak, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerle bir arada çok kültürlü, çok dilli bir ortamda okurken, ikili değişim anlaşmalarıyla başka ülkelerde eğitim görmek kısacası üniversitede kendinizi keşfetmek, yetiştirmek, geliştirmek istiyorsanız sizleri aramıza bekliyoruz.

k13

Fakülte Yerleşkeleri

İslami İlimler Fakültesi Esenboğa Külliyesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi Esenboğa/ANKARA
(0 312) 906 1601
islamiilimler@ybu.edu.tr