Fakülteler: Sağlık Bilimleri Fakültesi

sbfff

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara Esenboğa Külliyesinde son teknolojiye sahip profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, profesyonel bilim insanları olmaya aday uzmanlar yetiştirmektedir.

5 6

Fakültemiz bünyesinde Çocuk Gelişim, Dil ve Konuşma Terapisi, Hemşirelik, Sosyal Hizmetler, Spor Bilimleri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik, Odyoloji, Sağlık Yönetimi programları vardır.

Dünya Standartlarıyla Uyumlu Laboratuvarlarda Pratiğe Öncelik Tanıyan Bir Fakülte

Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Mezunlarımız, temel işlevleri olan hemşirelik ve bakım hizmetleri başta olmak üzere koruyucu, tedavi edici ve rehabilitasyona yönelik sağlık hizmetlerinin verildiği özel ya da kamuya ait her ortamda ve sosyal hizmetler ile fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında çalışabilirler. Öğrencilerimiz iyi bir sporcu olarak yetişmekte ve ilgili spor alanlarında lisans alarak spor üzerine profesyonelleşmektedirler.

Mezunlarımız dünyanın birçok ülkesinde çalışabilir, mezuniyet sonrası eğitimlerine devam ederek bilim uzmanlığı, doktora derecesi alarak üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademisyen olarak görev alabilirler.

sbf 2

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz, birey, aile ve toplm sağlığını koruyan ve geliştiren, bakım, eğitim araştırma, yönetim, danışmanlık ve liderlik rolleri etkin, etkili iletişim kurabilen ve değişim yapabilen, etik ilkelere bağlı profesyoneller yetiştiren, kurumlar arası işbirliği çerçevesinde ve küresel ve rekabetçi ortamda önemi gittikçe artan sağlık alanındaki yeni gelişimlerin takipçisi olan uzmanlar yetiştiriyor.

Öğrencilerimize ayrıca gelişen teknolojiyle uyumlu laboratuvarlarda pratiğe öncelik tanıyan, profesyonel bilim insanları olmaya aday, eğitimler verdiğimiz için fakültemizi tercih edebilirsiniz.

 

Fakülte Yerleşkeleri

Sağlık Bilimleri Fakültesi Esenboğa Külliyesi 'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

(0 312) 324 15 55
saglikbilimleri@ybu.edu.tr