Fakülteler: Sağlık Bilimleri Fakültesi

sbfff

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara Esenboğa Külliyesinde son teknolojiye sahip profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, profesyonel bilim insanları olmaya aday uzmanlar yetiştirmektedir.

5 6

Fakültemiz bünyesinde Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Dil ve Konuşma Terapisi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Odyoloji, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet programları vardır. Fakültemiz 4 Profesör, 18 Doçent, 23 Dr. Öğretim Üyesi, 4 Öğretim Görevlisi, 43 Araştırma Görevlisi ile toplamda 92 akademik personele sahiptir.

Toplumsal Değerlere ve İnsana Saygılı, Sosyal Sorumluluk Bilinci Gelişmiş, Bilimi Kendisine Yol Haritası Edinmiş Sağlık Profesyonelleri Yetiştiren Bir Fakülte

Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Mezunlarımız, bireylerin ve toplumun gereksinimlerine özel beslenme sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar ile sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme programları hazırlar. Çocuğun ve ailenin gelişimini sağlayacak çalışmalar yapar, konuşma ve duyma bozukluklarına yönelik koruyucu, tanı ve tedavi ile rehabilitasyon müdahaleleri geliştirir. Bakım hizmetleri başta olmak üzere koruyucu, tedavi edici ve rehabilitasyona yönelik sağlık hizmeti sunucularında, alanlarına yönelik özel ya da kamuya ait her ortamda Hemşirelik, Sosyal Hizmet ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında çalışabilir. Sağlık hizmeti sunucularının yönetimi, işletimi ve planlama faaliyetlerinin her aşamasında yetkili profesyonel sağlık yöneticileri olarak görev alabilirler.

Mezunlarımız dünyanın birçok ülkesinde çalışabilir, mezuniyet sonrası eğitimlerine devam ederek bilim uzmanlığı, doktora derecesi alarak üniversitelerin ilgili bölümlerinde akademisyen olarak görev alabilirler.

sbf 2

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

2019 yılından beri Dünyada ve ülkemizde etkisini sürdüren Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle bir kez daha dünyanın yadsınamaz ihtiyacının “sağlık sektörü” olduğu ortaya çıkmıştır. Dünyada hızla gelişen ve son derece ihtiyaç duyulan sağlık sektörüne profesyoneller yetiştirmek temel amacımızdır. Fakültemiz, toplumların ihtiyaç duyduğu birey, aile ve toplum sağlığını koruyan ve geliştiren, etkili iletişim kurabilen, etik ilkelere bağlı,  toplumsal değerlere ve insana saygılı, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş, bilimi kendisine yol haritası edinmiş, yeniliklerin ve teknolojinin takipçisi olan sağlık profesyonelleri yetiştirmektedir.

Sağlık sektöründe ön saflarda görev almayı hedef edinmiş gençlerimizin fakültemizi tercih etmelerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Fakülte Yerleşkeleri

Sağlık Bilimleri Fakültesi Esenboğa Külliyesi 'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

(0 312) 906 1996
saglikbilfakulte@ybu.edu.tr