Fakülteler: İşletme Fakültesi

ifon

İşletme Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara Esenboğa Külliyesinde son teknolojiye sahip yerleşkemizde, profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

y4

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, girişimci ruhlu, sosyal becerileri gelişmiş, etik farkındalığı yüksek öğrenciler yetiştirmektedir.

Fakültemiz bünyesinde Finans ve Bankacılık (%100 İngilizce), İşletme (%100 İngilizce), Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (%100 İngilizce), Yönetim Bilişim Sistemleri (%100 İngilizce) programları bulunmaktadır. Fakültemizde 11 Profesör, 7 Doçent, 13 Dr. Öğr. Üyesi, 2 Öğretim Görevlisi ve 14 Araştırma Görevlisi ve olmak üzere 46 akademisyen görev yapmaktadır.

% 100 İngilizce Eğitim ve İkinci Yabancı Dil İmkânı Veren Bir Fakülte…

IMG_0252

İşletme Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

İşletme Fakültesi mezunları özel sektör ve kamu sektöründe kariyer yapma imkânına sahiptir. Kamu kuruluşlarındaki prestijli uzmanlık alanlarıyla birlikte, özel sektörde iş geliştirme, pazarlama, insan kaynakları, muhasebe, finans, uluslararası ticaret ve bilişim gibi alanlarda uzman veya yönetici olma olanaklarına ve girişimci olma imkânına sahiptir. Ayrıca zorunlu staj programına sahip ilk işletme Fakültesi olarak fakültemiz, öğrencilerinin iş ortamına hazır hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

IMG_1709

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz, uluslararası deneyime sahip akademik kadrosuyla, farklı kültürlerden gelen insanlarla eğitim ortamı sağlamakta, öğrenci odaklı, şeffaf ve katılımcı eğitimi öncelik vermekte, uluslararası standartlarda yabancı dil hazırlık eğitimini önemsemektedir.

Öğrencilerimizi, bilgiyi keşfetmeye ve yenilikçiliğe özendiriyor, onlara girişimci ruh, sosyal beceri ve etik farkındalık katıyoruz. Küme Akademisi ve Rekabet Araştırmaları Merkezimizde projelere öğrencilerimizi aktif olarak katıyor, onları sektörel ve uluslararası piyasa ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yenilikçi, rekabetçi ve uygulamalı eğitime entegre ediyoruz.

IMG_0973

Fakülte Yerleşkeleri

İşletme Fakültesi Esenboğa Külliyesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi Esenboğa/ANKARA
(0 312) 906 1621/ 47/ 48
isletme@ybu.edu.tr