Fakülteler: Hukuk Fakültesi

hukukon

Hukuk Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara’nın merkezinde Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binasında son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel hukukçuları yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

etlikbati

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz İngilizce hukuk eğitim veren ilk ve tek devlet üniversitesidir.

Sadece bilgi değil, ilgi odaklı eğitimi önceleyen Fakültemiz hukukun üstünlüğünü özümsemiş hakkaniyetli ve adaletli hukukçular yetiştiren akademik kadroya sahiptir.

İngilizce Hukuk Eğitimi Veren İlk ve Tek Devlet Üniversitesi…

hukuk fakültesi 4

Hukuk Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Hukuk Fakültesi mezunları kamu veya özel sektörde avukat, adli hâkim-savcı, idari hâkim, noter, arabulucu olabilmenin yanında vali, kaymakam, icra müdürü, bakanlıklarda uzman, müfettiş, banka ve finans kuruluşlarında danışmanlık, hukuk müşavirliği, hariciye meslek memurluğu gibi meslekleri de icra edebilirler.

Bir hukuk mezununun çalışabileceği meslekler yalnızca sayılarla da sınırlı değildir. Hukuk Fakültesi mezunları almış olduğu geniş hukuk formasyonuyla birçok kamu kurumunda veya özel sektörde çok çeşitli alanlarda çalışabilir.

Bunun yanında birçok belediye başkanı, müsteşar, milletvekili ve gazetecinin hukukçu olduğu unutulmamalıdır.

hukuk fakültesi 8

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Memleketini en çok seven işini en iyi yapandır düsturundan hareketle; hukukun üstünlüğünü özümsemiş, hakkaniyetli ve adaletli hukukçular yetiştiren, muhakeme yeteneği gelişmiş, etik değerleri içselleştirmiş, erdemli ve cesaretli hukukçuluğu önemseyen, uygulamalı, çözüm odaklı eğitim benimseyen, özgün düşünmeye dayalı, insanı merkeze alan, sadece bilgi değil, ilgi odaklı eğitimi önceleyen, uluslararası standartlarda yabancı dil hazırlık eğitimi, yabancı dilde eğitim ve ikinci yabancı dil desteği veren devlet üniversitesi olduğumuz için bizi seçebilirsiniz.

Fakülte Yerleşkeleri

Hukuk Fakültesi Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binası'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Ayvalı Mah. Takdir Cad. 150 Sk. No: 5 Etlik-Keçiören / Ankara
(0 312) 324 2102 / 2148
hukuk@ybu.edu.tr