Fakülteler: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

mdbfon

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binasında son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

etlikbati

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, çağın ihtiyaçlarına cevap veren temel bilimler ve mühendislik alanında ülkemizde ve bölgede yetkindir.

Fakültemiz bünyesinde Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (İngilizce), Makine Mühendisliği (İngilizce), Metalürji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce), İnşaat Mühendisliği (İngilizce), Endüstri Mühendisliği (İngilizce), Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce), Matematik (İngilizce) programları vardır.

Uluslararası Normlarda İngilizce Eğitim Veren Bir Fakülte

muhendislik 5

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Mezunlarının İş İmkanları

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi mezunları yurt içi ve yurt dışındaki endüstri, kamu ve özel sektörde, özellikle telekomünikasyon, GSM operatörleri, savunma, otomotiv, bilgisayar, havacılık ve uzay, elektronik, enerji, biyomedikal, metalürji, inşaat, yazılım, kimya, plastik, ulaşım, enformatik, makine/malzeme sektörlerinde araştırma ve geliştirme, imâlat, bakım/onarım, danışmanlık ve daha birçok alanda kolayca iş bulabilmektedir.

Mezunlarımız ayrıca yurt içi ve yut dışı üniversitelerde ve AR-GE kuruluşlarında da görev alabilmektedir.

m3

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz, kendisini kalite ve yeniliğe adamış, birikimini toplumun hizmetine sunmakta, ileri seviye teknoloji bilgilerini mühendislik sistematikliğine uyarlamaktadır.

TEKNOPARK ANKARA ile OSTİM, İVEDİK, SİNCAN ve BAŞKENT Organize sanayi bölgeleriyle ortaklığın sunduğu geniş uygulama ve potansiyel iş imkânı, proje yönetimi ve öngörülmeyen problemleri çözme becerisini önceleyen, geniş laboratuvar olanakları ile pratikliği önemseyen, kültürel, sanatsal ve entelektüel ortamla mühendisliğin mükemmelliğini bir arada yaşamayı vadeden bir fakülte olduğumuz için bizi tercih edebilirsiniz.

muhendislik 2

Fakülte Yerleşkeleri

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binası'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Ayvalı Mah. Takdir Cad. 150 Sk. No: 5 Etlik-Keçiören / Ankara
(0 312) 906 2202
muhendislik@ybu.edu.tr