Fakülteler: Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

ucakon

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Fakülte hakkında

Ankara Çubuk Yerleşkemize son teknolojiye sahip uygulama sınıflarında meslek hayatına profesyoneller yetiştiriyoruz.

cubuk-yerleskesi

Yüksekokulumuz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Yüksekokulumuz, başta Ankara olmak üzere; Türkiye’nin birçok yerinde istidam edilecek profesyonelleri yetiştirmektedir.

Yüksekokulumuz bünyesinde Üç Boyutlu Modelleme ve Animasyon, Bilgisayar Programcılığı, Grafik Tasarım, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri ile Uçak Teknolojisi programları vardır.

İnsani Değer Odaklı, Görselliği ve Teknolojiyi Kullanan Bir Yüksekokul…

614aybucubukyerleskesi-11

Meslek Yüksekokulu Mezunlarının İş İmkanları;

Meslek Yüksekokulumuz verdiği teorik ve pratik eğitimler ile Türkiye’nin birçok yerinde istihdam edilecek profesyoneller yetiştirerek, öğrencilerimize özel sektör ve kamu alanında başarılı bir kariyer inşa etme fırsatı sunmaktadır.

Tüm kamu ve özel kuruluşlarda; Bilgisayar Programı mezunları web tasarımcı, internet programcısı, yazılım koordinatörü, proje müdürü olarak, Grafik Tasarım Programı mezunları grafik tasarım stüdyolarında, reklam ajanslarında, medya sektöründe, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı mezunları halkla ilişkiler ajansları, reklam ajansları, medya planlama şirketlerinde, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı mezunları ülkemiz veya uluslararası havayolu işletmelerinde kabin memuru olarak, Uçak Teknolojileri Programı mezunları ise ülkemizde veya uluslararası havacılık sektöründe Uçak Bakım Teknisyeni olarak görevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilecek bilgi alt yapısı ile donatılarak geleceğe hazır olacaklardır.

30aybucubukyerleskesi-2

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzu seçmeniz için birçok neden var;

Meslek Yüksekokulumuz evrensel değerler ışığında, bilim ve teknoloji gelişmelerden faydalanarak, ülkemizin gereksinim duyduğu önlisans düzeyindeki nitelikli ve mesleki açıdan yetkin, insan hakları ve etik değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi görev edinmiştir.

 Meslek Yüksekokulumuz öğrenci odaklı eğitim veren, ulusal ve uluslararası değişimlere duyarlı, bilimsel olanakları sunan, sosyal ve kültürel ortamı geniş bir imkân sunmaktadır. Öğrencilerimizin katılım ve geri bildirimlerini destekleyen, mesleklerinde etkili iletişim kurabilen, işbirliğine açık, yenilikçi bakış açısı geliştiren bireyler yetiştirdiğimiz verdiğimiz için bizi tercih edebilirsiniz.

Fakülte Yerleşkeleri

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Çubuk Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Atatürk Bulvarı No: 35 Çubuk/ Ankara
0312 910 00 00
shmyo@ybu.edu.tr