Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

Ankara Etlik 15 Temmuz Şehitleri Binasında son teknolojiye sahip yerleşkemizde, hava/uzay araçlarının tasarım, üretim ve test edilmesi konularında bilimsel çalışmalar yapmakta ve üniversite sanayi iş birliği kapsamında öğrencilere kaliteli eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

etlikbati

Fakültemiz, lisans / lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosu ile çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olup, alanlarında son derece yetkin kadroya sahiptir.

Fakültemiz bünyesinde Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce) programı bulunmaktadır. Fakültemizde 4 Profesör, 2 Doçent ve 2 Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere tam zamanlı 8 öğretim üyesi eğitim vermektedir. Ayrıca, üniversite sanayi iş birliği kapsamında Havacılık sektöründe çalışmakta olan birçok öğretim elemanı da yarı zamanlı olarak fakültemizde görev yapmaktadır.

ucak

Uluslararası Normlarda İngilizce Eğitim Veren Bir Fakülte

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunları yurt içi ve yurt dışındaki endüstri, kamu ve özel sektörde, özellikle savunma, havacılık ve uzay, enerji, ulaşım, makine/malzeme sektörlerinde araştırma ve geliştirme, imâlat, bakım/onarım, danışmanlık ve daha birçok alanda kolayca iş bulabilmektedir.

Ayrıca: Üniversitemizin iş birliği protokolü yapmış olduğu anlaşmalı kurumlar ile protokol kapsamında; programa kayıtlı öğrencilere eğitim öğretim dönemi boyunca iş yeri uygulama eğitimleri karşılığı aylık asgari ücret netinin ¼’ü kadar burs verilecektir.

Mezunlarımız ayrıca yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerde ve AR-GE kuruluşlarında da görev alabilmektedir.

uzay

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Fakültemiz, kendisini kalite ve yeniliğe adamış, birikimini toplumun hizmetine sunmakta, ileri seviye teknoloji bilgilerini mühendislik sistematikliğine uyarlamaktadır.

TUSAŞ, TEKNOPARK ANKARA ile OSTİM, İVEDİK, SİNCAN Organize sanayi bölgeleriyle ortaklığın sunduğu havacılık alanındaki geniş uygulama ve potansiyel iş imkânı, proje yönetimi ve öngörülmeyen problemleri çözme becerisini önceleyen, geniş laboratuvar olanakları ile pratikliği önemseyen, kültürel, sanatsal ve entelektüel ortamla mühendisliğin mükemmelliğini bir arada yaşamayı vadeden bir fakülte olduğumuz için bizi tercih edebilirsiniz.

havacilik