Fakülteler: Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi

1

Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara Tuz Gölü Yerleşkemizde, profesyonel öğrenciler yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

6

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Fakültemiz, girişimci ruhlu, sosyal becerileri gelişmiş, etik farkındalığı yüksek öğrenciler yetiştirmektedir.

Fakültemiz bünyesinde Bankacılık ve Finans ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi lisans programları ve Uluslararası Ticaret ve Finans tezli yüksek lisans programları vardır. Fakültemiz 3 Doçent, 3 Dr. Öğr. Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi ve 4 Araştırma Görevlisi ile toplamda 11 akademik personele sahiptir.

5

Kaliteyi ve Değişimi Vizyon Edinmiş Bir Fakülte

Uygulamalı Bilimler Fakültemiz mezunları özel sektör ve kamu sektöründe kariyer yapma imkânına sahiptir. Kamu kuruluşlarındaki prestijli uzmanlık alanlarıyla birlikte, özel sektörde iş geliştirme, pazarlama, lojistik, muhasebe, finans ve uluslararası ticaret gibi alanlarda uzman veya yönetici olma olanaklarına ve girişimci olma imkânına sahiptir.

 

14

16

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;  

Fakültemiz, uluslararası deneyime sahip akademik kadrosuyla, öğrenci odaklı, şeffaf ve katılımcı eğitimi öncelik vermektedir.

Öğrencilerimizi, bilgiyi keşfetmeye ve yenilikçiliğe özendiriyor, onlara girişimci ruh, sosyal beceri ve etik farkındalık katıyoruz.

Fakülte Yerleşkeleri

Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi Tuz Gölü Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yeşilova Mah. E-90 Karayolu Üzeri No: 50/A 06650 Şereflikoçhisar/ANKARA
(0 312) 906 2522
subf@ybu.edu.tr