Fakülteler: Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

indir

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Fakülte hakkında

Doğa içinde teknoloji ile uyumlu Çubuk Yerleşkesinde yer alan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz, zengin materyallere sahip uygulama sınıflarında verdiği kaliteli eğitimle iş dünyası için profesyonel kişiler yetiştirmektedir.

Çubuk yerleşkesi

Meslek Yüksekokulumuz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Yüksekokulumuz, başta Ankara olmak üzere; Türkiye’nin birçok yerinde istidam edilecek öğrencileri yetiştirmeyi kendisine misyon edinmiştir.

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde Emlak Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri, Otobüs Kaptanlığı programları vardır.

İnsani Değer Odaklı, Yenilikçi Bir Meslek Yüksekokulu…

6

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz verdiği teorik ve pratik eğitimler ile Türkiye’nin birçok yerinde istihdam edilecek profesyoneller yetiştirerek, öğrencilerimize özel sektör ve kamu alanında başarılı bir kariyer inşa etme fırsatı sunmaktadır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı mezunları halkla ilişkiler ajansları, reklam ajansları, medya planlama şirketlerinde destek personel olarak, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı mezunları ülkemiz veya uluslararası havayolu işletmelerinde kabin memuru olarak, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı mezunları belediyelere bağlı çeşitli itfaiye teşkilatları, acil durum müdürlükleri, çeşitli devlet kurumları, havaalanları, limanlar ve özel sektörde itfaiye eri olarak görevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilecek bilgi alt yapısı ile donatılarak geleceğe hazır olacaklardır.

 

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuzu seçmeniz için birçok neden var;

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz evrensel değerler ışığında, bilim ve teknoloji gelişmelerden faydalanarak, ülkemizin gereksinim duyduğu önlisans düzeyindeki nitelikli ve mesleki açıdan yetkin, insan hakları ve etik değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi görev edinmiştir.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz öğrenci odaklı eğitim veren, ulusal ve uluslararası değişimlere duyarlı, bilimsel olanakları sunan, sosyal ve kültürel ortamı geniş bir imkân sunmaktadır. Öğrencilerimizin katılım ve geri bildirimlerini destekleyen, mesleklerinde etkili iletişim kurabilen, iş birliğine açık, yenilikçi bakış açısı geliştiren bireyler yetiştirdiğimiz verdiğimiz için bizi tercih edebilirsiniz.

Fakülte Yerleşkeleri

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çubuk Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Atatürk Bulvarı No: 35 Çubuk/ Ankara
312 906 18 82
sbmyo@ybu.edu.tr