Fakülteler: Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

musiki

Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

Fakülte hakkında

Ankara’da Cinnah Yerleşkemizde sanat merkezlerine yakın konumda profesyonel sanatçılar yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

Cinnah yerleşkesi

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir.

Fakültemiz bünyesinde Türk Din Musikisi programı vardır.

Cumhuriyet Tarihinin Ankara Merkezli İlk İki Türk Müziği Konservatuvarlarından Biri…

konservatuvar 4

Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Mezunlarının İş İmkanları

Bölüm mezunları öncelikle Türk Din Musikisi alanını temel alacak bir repertuar ve alt yapı ile kamu veya özel sektöre ait sanat kurumlarında icracı-eğitmen olarak görev yapabilecekleri gibi; müzik alanında yüksek eğitim veren; İlahiyat Fakültelerinin Türk Din Musikisi Anabilim Dalları da dâhil olmak üzere Üniversite biriminlerinde akademisyen olarak da görev yapabilecektir.

Bunun yanında mezunlarımız formasyon eğitimi alarak öğretmen olarak görev yapabilirler. Buna ek olarak, öğrencilerimiz kendi birikimleri ve girişimleri ile olgun sanatsal projeleri hayata geçirerek, alana ve kendi kariyerlerine katkı yapmalarını mümkün kılacak eğitim almaktadır.

konservatuvar 3

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarını seçmeniz için birçok neden var;

Konservatuvarımız fiziki ve akademik yapılanma çalışmalarını; ülkemiz topraklarındaki tarihsel müzik geleneklerinin inceliklerini kavramış, bu incelikleri Türk Müziğinin geçmişten geleceğe tutarlı bir şekilde aktarılması sürecinde kullanabilecek nitelikli icracı, araştırmacı ve akademisyenlerin yetiştirilmesini hedefleyen bir anlayışla oluşturduğu için Konservatuvarımızı tercih edebilirsiniz.

tm1

Fakülte Yerleşkeleri

Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Cinnah Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Güvenevler Mahallesi Güneş Sok. No:11
Kavaklıdere, Çankaya / ANKARA
0312 324 15 55
tmdk@ybu.edu.tr