Fakülteler: Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

musiki

Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

Fakülte hakkında

Ankara’da Cinnah Yerleşkemizde sanat merkezlerine yakın konumda profesyonel sanatçılar yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

Cinnah yerleşkesi

Konservatuvarımız, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir.

Cumhuriyet Tarihinin Ankara Merkezli İlk İki Türk Müziği Konservatuvarlarından Biri…

konservatuvar 4

Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Mezunlarının İş İmkanları

2013 Yılında Türkiye’de ilk olarak Türk Din Musikisi Programında Lisans eğitimine başlayan Konservatuvarımız, 2021-2022 eğitim öğretim yılında Klasik Türk Musikisi Lisans Eğitimi programında da eğitim vermeye başlayacaktır. Konservatuvarımız mezunları formasyon eğitimi ile Müzik Öğretmeni olabilmektedirler. Ayrıca öğrencilerimiz sanat projelerini ve kariyerlerini Konservatuvarımız bünyesinde geliştirerek geleceğin sanat insanları olmaya adaydır. Bununla birlikte devam etmekte olan Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerimiz ile geleceğin akademisyenlerini yetiştirmekte, genç ve dinamik akademik kadromuzla ülkemizin sanat ve bilim hayatına ivme kazandırmaktadır.

konservatuvar 3

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarını seçmeniz için birçok neden var;

Konservatuvarımız fiziki ve akademik yapılanma çalışmalarını; ülkemiz topraklarındaki tarihsel müzik geleneklerinin inceliklerini kavramış, bu incelikleri Türk Müziğinin geçmişten geleceğe tutarlı bir şekilde aktarılması sürecinde kullanabilecek nitelikli icracı, araştırmacı ve akademisyenlerin yetiştirilmesini hedefleyen bir anlayışla oluşturduğu için Konservatuvarımızı tercih edebilirsiniz.

tm1

Fakülte Yerleşkeleri

Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Cinnah Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Güvenevler Mahallesi Güneş Sok. No:11
Kavaklıdere, Çankaya / ANKARA
0312 906 1969
tmdk@ybu.edu.tr