Fakülteler: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

shmyoon

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Fakülte hakkında

Ankara Çubuk Yerleşkemizde şehrin karmaşasından uzak, doğa ile iç içe, yemyeşil ve güvenli bir ortamda eğitim imkânına sahip olun. Yüksekokulumuz zengin kütüphanesi, aydınlık sınıfları ve her programa ait uygulama atölyeleriyle öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

cubuk-yerleskesi

Yüksekokulumuz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Yüksekokulumuz, toplumun ihtiyaçlarına duyarlı, kendine güvenen, alanında söz sahibi ve girişimci bireyler yetiştirmektedir.

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri, Elektronörofizyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Optisyenlik, Ağız ve Diş Sağlığı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri  programları vardır.

Uygulamalı eğitime önem veren, öğrencilerinin sorunlarına çözüm odaklı yaklaşan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, 4 Dr. Öğr. Üyesi, 15 Öğretim Görevlisi ile toplamda 19 akademik personele sahiptir.

Birey ve Toplum Sorunlarına Duyarlı, Teknolojik ve Sosyal Gelişmelerin Farkında Profesyoneller Yetiştiriyoruz…

shmyo2

Meslek Yüksekokulumuzun Programları

  • Ağız ve Diş Sağlığı
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojileri
  • Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri
  • Elektronörofizyoloji
  • Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon
  • Optisyenlik
  • Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
  • Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
  • Yaşlı Bakımı

shmyo3

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzu seçmeniz için birçok neden var;

üYüksekokulumuz öğrenci odaklı eğitim veren, ulusal ve uluslararası değişimlere duyarlı, bilimsel olanaklar sunan, sosyal ve kültürel ortamı geniş bir imkân sunmaktadır.

Öğrencilerimize katılım ve geri bildirimlerini destekleyen, mesleklerinde etkili iletişim kurabilen, işbirliğine açık, yenilikçi bakış açısı geliştiren bir eğitim verdiğimiz için Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzu tercih edebilirsiniz.

Fakülte Yerleşkeleri

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çubuk Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Atatürk Bulvarı No: 35 Çubuk/ Ankara
0312 906 1871
shmyo@ybu.edu.tr