Fakülteler: Tıp Fakültesi

tip

Tıp Fakültesi

Fakülte hakkında

Ankara Bilkent’te son teknolojiye sahip yerleşkemizde profesyonel doktorları yetiştiriyoruz. Zengin kütüphaneye sahip, uygulama sınıflarında kaliteli eğitim veriyoruz.

2

Fakültemiz, lisans ve/veya lisansüstü derecelerini yurt dışı ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden almış tecrübeli, genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahiptir. Uygulamalı tıp bilimleri eğitimi veren Fakültemiz; sosyo-kültürel yönden donanımlı, dünya ile entegre bireyler yetiştirmektedir.

Fakültemiz bünyesinde Türkçe Tıp, İngilizce Tıp programları vardır.

Teorik ve Pratik Açıdan Üst Düzey Eğitim İmkânı sağlayan Bir Fakülte

tip7

Fakültemizde öğrencilerimizin %20’si uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Tıp Fakültesi eğitimi entegre sistemi dayanmaktadır ve 6 yıllık eğitim İngilizce Tıpta %100 İngilizce; Türkçe Tıpta ise %100 Türkçe’dir.

Tıp Fakültemiz öğrencileri eğitimlerinin son 3 yıllında eğitimlerine ortak kullanmakta olduğumuz, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde devam etmektedir.

tip4

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesini seçmeniz için birçok neden var;

Ülkemizin güncel sağlık sorunlarına eğilen, hekimlik etiğine önem veren, topluma kaliteli, koruyucu ve tedavi edici hizmet vermeyi amaçlayan, öğrencilerini gerekli bilgi, beceri, değer ve davranış biçimlerinde yeterli hekimler olarak yetiştiren bir fakülteyiz.

Erasmus+, Mevlana gibi değişim programları ve uluslararası sayılı tıp fakülteleri ile yapılan karşılıklı öğrenci değişim programlarıyla uluslararası bilgi ve tecrübeyi temel vizyon edinen, sadece kişilerin değil toplumun da sağlığını önemseyen standartların üstünde bir fakülte olduğumuz için bizi seçebilirsiniz.

tip5

Fakülte Yerleşkeleri

Tıp Fakültesi Bilkent Yerleşkesi'nde öğrenim görmektedir.

İletişim

Bilkent Yolu 3. Km. Çankaya/Ankara
(0 312) 906 2053
tipfakultesi@ybu.edu.tr